Jaunojo Tyrėjo diena gimnazijoje
Parašė djk-foto· Kovo 25 2014 15:35:26
Kovo 12 d. gimnazijoje vyko Jaunojo Tyrėjo diena. Tyrėjo dienos tikslas - sudominti mokinius tyrinėjimu ir paskatinti juos įsitraukti į Jaunojo tyrėjo veiklas.
Išplėstos Naujienos
Kovo 12 d. gimnazijoje vyko Jaunojo Tyrėjo diena. Tyrėjo dienos tikslas - sudominti mokinius tyrinėjimu ir paskatinti juos įsitraukti į Jaunojo tyrėjo veiklas.
Į gimnaziją atvyko šešių lektorių komanda. Diena prasidėjo trumpu Jaunojo Tyrėjo projekto pristatymu aktų salėje. Po to vyko lygiagrečiai keturios paskaitos skirtingomis temomis.
Pirma astronomijos paskaita ,,Mes ir Visata vyko sporto salėje, mobiliajame planetariume, kurią vedė lektorius Mindaugas Macijauskas. Mokiniai ir mokytojai patogiai išsitiesę ant čiužinių visą pamoką modernios astronomijos įrangos pagalba stebėjo žvaigždes, žvaigždynus, planetas, kometas. Daug sužinojo apie mūsų planetą Žemę. Pro šalį skriejančių dangaus kūnų stebėjimas 3D formatu mokiniams ir mokytojams paliko neišdildomą įspūdį.
Aktų salėje mokiniai ir mokytojai klausėsi lektorės Viditos Urbonienės paskaitos Lazerių programa,, Langas į šviesos pasaulį. Pateikta informacija apie lazerių panaudojimo galimybes įvairiose gyvenimo srityse medicinoje, moksle, pramogų sferoje. Mokiniai ir mokytojai sužinojo apie Lietuvos pasiekimus, kuriant naujausias lazerių technologijas.
Paskaitą Greitaveikė filmavimo kamera vedė lektorius Giedrius Medzevičius. Mokiniams buvo pristatyta greitaveikė kamera, kurios paskirtis užfiksuoti greitus reiškinius aplinkoje ir po to sulėtintai juos stebėti. Mokiniai turėjo galimybę stebėti vandens lašo kritimą į indą su vandeniu, vandeniu pripildyto baliono kritimą ant stalo, baliono sprogdinimą, liniuotės kritimą, grimasas ir kt. Mokiniai ir mokytojai patyrė daug gerų emocijų.
Biologijos kabinete vyko paskaita apie mokslinius tyrimus ,,Vandens žydėjimas ir juose slypintys pavojai, kurią vedė lektorė Judita Koreivienė. Mokiniai susipažino su mikroorganizmais, gyvenančiais vandenyje, sužinojo kokį pavojų jie gali sukelti žmogaus sveikatai ir gamtai. Praktinėje dalyje pro mikroskopus stebėjo lektorės atsivežtus mėginius su įvairiais vandens mikroorganizmais, bandė juos atpažinti. Atliko ir Naujosios Akmenės miesto tvenkinių vandens tyrimus.
Tai buvo netradicinė mokslo diena. Keturios pamokos prabėgo greitai, įdomiai ir nepastebimai. Norime padėkoti projekto koordinatorei Kristinai Šafranauskienei, kuri pasiūlė mūsų gimnazijai įsijungti į šį projektą, padėjo pasiruošti paskaitoms, pasirinkti temas, taip pat lektoriams mokslininkams, suteikusiems progą pabūti Jaunaisiais tyrėjais.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Račkauskienė