Kelias į sėkmę vedė verslumo idėjų įgyvendinimo link
Parašė djk-foto· Kovo 14 2016 09:39:51
Tokiu pavadinimu jaunimo ir lyderių (po 14 Lietuvos, Portugalijos ir Lenkijos šalių atstovų) susitikimas Lenkijoje, Zakopanėje, vyko 2016 metų vasario 12-20 dienomis. Lietuvą atstovo 12 Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos moksleivių ir 2 lyderiai.
Išplėstos Naujienos
Tokiu pavadinimu jaunimo ir lyderių (po 14 Lietuvos, Portugalijos ir Lenkijos šalių atstovų) susitikimas Lenkijoje, Zakopanėje, vyko 2016 metų vasario 12-20 dienomis. Lietuvą atstovo 12 Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos moksleivių ir 2 lyderiai.
Europos bendradarbiavimo centro "Jaunieji Europiečiai", įkurto Zavercyje, Lenkijoje, atstovas Karol Sokolowsky 2015 metų balandžio mėnesį pasiūlė dalyvauti Erasmus+ jaunimo mainų programos trišalių partnerysčių projekte KELIAS Į SĖKMĘ. Liepos mėnesį projektas buvo patvirtintas ir finansuotas Nacionalinės Agentūros Lenkijoje. Projekto dalyviai: Lietuvos, Lenkijos ir Portugalijos 15-19 metų amžiaus jaunimas ir grupės lyderiai (po 2 iš kiekvienos šalies).
Lyderių susitikimo, vykusio 2016 metų sausio 4-6 dienomis, metu projekto grupių lyderiai turėjo galimybę iš anksto aptarti ir suplanuoti veiklas, susipažinti su jaunimą supsiančia aplinka ir aptarti būtinas sėkmingam veiklų vykdymui priemones.
Projekto tikslai ir uždaviniai apėmė tokių vertybių, kaip kūrybiškumo, verslumo, inovatyvumo ir bendradarbiavimo ugdymą ir tobulinimą. Remiantis šiomis vertybėmis buvo organizuojamos susitikimo metu numatytos veiklos.
Tarptautinių vakarų metu, pristatydami savo šalį, regioną, mokyklą, edukacinę aplinką ir savo komandą šalių atstovai buvo išradingi ir pateikė pačiais visa tai įvairiausiais būdais video reportažais, filmukais, liaudies šokiais ir dainomis (Lietuvos komandos pristatymą galite peržiūrėti paspaudę: čia). Tai leido geriau pažinti tautinius kiekvienos šalies atstovų ypatumus. O jau žaidimų, padėjusių pažinti vieniems kitus, įvairovė stebino tiek lyderius, tiek organizatorius. Reikia pripažinti jaunimas labai išradingas ir aktyvus.
Pagrindinės projekto veikos apėmė verslumo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo ugdymą. Net dešimt dienų trukęs partnerių susitikimas parodė, kad jaunimo kūrybiškumui ribų nėra profesionalių facilitatorių tikslingai organizuotos veiklos sudarė galimybę trijų šalių jaunimui kurti aktualias verslo idėjas, jas pateikti viliojančiai, šiuolaikiškai, kūrybiškai ir atsakingai. Mokiniai savo originalumu nustebino projekto organizatorius. Jų teigimu, tai aukščiausias pilotažas. Moksleiviai piešė, kūrė, vaidino ir pristatė savo galutinį produktą išradingai ir įtikinančiai. Organizatorių prašymu mokinių sukurti produktai buvo patalpinti viešojoje erdvėje kaip galimybė tolimesniam idėjų plėtojimui ir įgyvendinimui.
Be pagrindinių veiklų moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su susitikimo vietą supančiomis vietovėmis, kurios buvo išskirtinės tuo, kad Zakopanė žymus žiemos kurortas ir pramogų centras. Dalyviai galėjo pačiuožinėti ledo arenoje ir paslidinėti tam skirtoje trasoje. Nemažai daliai mokinių (ir mokytojų) tai buvo pirmoji pažintis su žiemos pramogomis. Orientacinių žaidimų mieste metu Portugalijos ir Lietuvos dalyviai, dirbdami tarptautinėse grupėse, turėjo galimybę geriau susipažinti su miestu ir jo istoriniais ir turistų pamėgtais objektais.
Projekto dalyviai vieną pusdienį praleido karalių lopšyje Krokuvoje. Gido vadovaujamos ekskursijos metu aplankė Vavelio pilį, centrinę miesto aikštę, nustebinusią gražiais pastatais ir jų istorija, ir kitus turistų pamėgtus istorinius objektus. Nors oras nelepino turėjome nepakartojamą galimybę pasigrožėti istoriją toli menančiu miestu.
Betarpiškas projekto dalyvių bendravimas, darbas grupėse ir porose leido patobulinti anglų kalbos žinias ir darbo komandoje įgūdžius. Projekto vertė neabejotina. Visos veiklos buvo parengtos siekiant ugdyti aštuonias kompetencijas, numatytas YOUTHPASS (jaunimo pase). Jos apima: skaitmenį raštingumą; gebėjimą mokytis; matematinius gebėjimus; gebėjimą bendrauti užsienio kalbomis; bendravimą gimtąja kalba; verslumą (gebėjimą kūrybiškai realizuoti savo idėjas; projektų valdymą; inovatoriškumą veiklose; drąsą rizikuoti); kūrybinę raišką; pilietinius, tarpasmeninius, tarpkultūrinius ir socialinius gebėjimus.
Nors kelionė autobusu truko beveik parą tiek pirmyn, tiek atgal vykstantys moksleiviai turėjo galimybę dalintis nauja patirtimi ir įspūdžiais apie išgyvenamą aplinkos turinį, taip ugdydami savyje asmenybę ugdančias vertybes, būtinas siekiant tapti pilnaverčiu Europos piliečiu.
Lietuvos komandą sudarė Ramučių gimnazijos moksleiviai: Martyna Gauronskytė, Gaudenta Kundrotaitė, Tautvydas Martinaitis, Silvija Žakytė, Paula Prelgauskaitė, Algima Žymančiūtė, Gabrielė Strazdauskaitė, Estela Jankauskaitė, Aistė Griciūtė, Viktorija Pociūtė, Edvinas Juozapaitis ir Aurimas Pocius; ir mokytojai: Sigita Vainauskienė ir Vita Mėlenienė.
Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos
Anglų kalbos mokytoja
Vita Mėlenienė
P.S. Projekto veiklas galite peržiūrėti, paspaudę čia.