Mokinių iniciatyvinė grupė ,,MES baigė vykdyti tęstinį Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektą ,,Pažinkime vieni kitus". Gruodžio 5 dieną keliavome po Akmenės rajoną. Vykome į Akmenės krašto muziejų, kuriame praleidome nemažai laiko. Muziejaus salėje turėjome galimybę susipažinti su Latvijos menininkų Maritos Landaua, Indrulio Landau, Kristinos Landaua Junkere, Raičio Junkers tapybos darbų paroda , skirta Latvijos nepriklausomybės 96-osioms metinėms paminėti. Visus pakerėjo salėje esantis rojalis, muziejuje skambėjo mūsų merginų grojami kūriniai. Muziejaus fondų saugotoja S. Saliamonienė papasakojo muziejaus atsiradimo istoriją, supažindino su nuolat veikiančiomis ekspozicijomis. Įdomi Stanislovo Sungailos mineralų ir fosilijų kolekcija. Fosilijos juros periodo gyvūnų suakmenėjusios liekanos: amonitų kiaukutai, belemnitų skeleto dalys, dar vadinami velnio pirštais, įvairių moliuskų kiaukutai, kitų vandenyje gyvenusių gyvūnų ir augalų liekanos ar žymės akmenyje. Juros periodas žemėje baigėsi prieš 150 mln. metų. Sužavėjo unikali B. Izenbeko dieninių drugelių kolekcija. Ją daugiau kaip 50 metų rinko Akmenės gyventojas. Tai didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Susipažinome su Akmenės tautodailininkų padovanotais darbais ir darbuotojų surinktais eksponatais. Dalyvavome edukacinėje pamokoje ,,Vėlimas iš vilnos sausuoju būdu. Pasitelkdami fantaziją nusivėlėme po drugelį, širdelę ar sagę.
Po to vykome į Ventos miestelį. Apsilankėme greitai augančioje norvegiško kapitalo gamybos įmonėje Viking Industrier . Vadybininkas papasakojo apie įmonės veiklą, verslo sėkmę, kurioje dirba jauni žmonės iki 30 metų. Susipažinome su prabangiais gaminiais: grilio nameliais, pavilionais, saunos kabinomis, kubilais ir kitais sodo gaminiais. Įmonė parduoda savo gaminius visoje Europoje. Gaminiuose atsispindi lietuviškas kruopštumas ir skandinaviškas braižas. Pamatėme, kad jauni žmonės gali rasti darbo ir savo rajone.
Šiais 2014 metais projektą vykdėme su Latvijos Respublikos Aucės vidurinės mokyklos mokiniais ir mokytojais. Domėjomės senaisiais lietuvių, latvių amatais, kultūra, papročiais ir tradicijomis. Latvius supažinome su savo kraštu. Bendravome su jaunais žmonėmis, patyrusiais sėkmę versle ir garsinančiais Akmenės kraštą, plėtojome verslumo idėjas, savanoriavome. Nuo mūsų valios, sprendimų ir darbų priklauso ne tik mūsų, bet ir visos valstybės ateitis. Deja, jauni žmonės mieliau emigruoja ir ieško skalsesnio duonos kąsnio svetur, nei mokosi amatų ir kuria naujas darbo vietas gimtinėje. Imtis verslumo jauni žmonės nedrįsta, nes nepasitiki savimi, nežino kur gauti paramos, stinga idėjų. Sakoma: amatą mokėsi, bado neturėsi.
Simona Vaitkevičiūtė grupės ,,MES narė
|