2024 Liepos 15 07:56:37
image Navigacija image
image image
image Įvykiai image
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
image image
image Kontaktai image
Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija

Adresas: Ramučių g. 5, LT-85159 Naujoji Akmenė

Elektroninis paštas: ramuciu.mokykla@akmene.lt

Telefonas: (8 425) 56 853
Faksas: (8 425) 56 961
image image
image Ugdymo karjerai veikla image

Studijos užsienyje

2016 m. balandžio 7d. mokytojų Juditos Bernotaitės ir Reginos Kriaučiūnienės 1-3 klasių mokiniams 2 pamokas vedė buvusios gimnazijos mokinės, dabartinės Anglijos universitetų Surrey ir Leeds studentės Beatričė Bružaitė ir Neda Stonytė tema "Studijų užsienyje privalumai ir trūkumai".  Studentės patarė, kaip susirasti informaciją apie užsienio universitetus, kada ir kokius pateikti dokumentus, kokia priėmimo tvarka, stojimo sąlygos, studijų finansavimas ir kitais klausimais, atsakė į mokinių klausimus.
Tarptautinė paroda STUDIJOS 2016

2016 m. vasario mėn. 4 d. 46 gimnazijos abiturientų grupė bei jų klasių vadovės Ramunė Lalienė, Rima Vaičiulienė, Alina Vaitkevičienė ir Regina Kriaučiūnienė lankėsi XIV tarptautinėje mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2016“, kuri vyko Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose. Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir buvo skirta ši paroda , kurioje buvo geriausios galimybės susipažinti su visų pakopų studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis  ir perspektyviausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.  Paroda „Studijos 2016“ kasmet plečiasi ir auga, pasipildo naujomis teminėmis erdvėmis, naujais renginiais.
Aktualią informaciją abiturientai gavo per tiesioginį bendravimą su mokymo įstaigų dėstytojais, studentais, paskaitas, seminarus, neformalius susitikimus su mokymo įstaigų ir verslo atstovais, karjeros konsultantais, psichologais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais, garsiais žmonėmis, kurių patirtis siekiant  tikslo, jų įkvepiančios sėkmės istorijos paskatino drąsiai siekti tikslo, pasitikėti savo jėgomis.
Naujausią informacinę medžiagą iš parodos abiturientai gali rasti 36 kabinete, kur mokytoja Regina Kriaučiūnienė taip pat padės rasti atsakymus į klausimus dėl profesijų pasirinkimo.

articles: IMG_0567.JPG articles: IMG_0566.JPG

Susitikimas

2016 m. sausio 19 d. Ramučių gimnazijos trečiokų ir ketvirtokų grupės susitiko su Šiaulių universiteto komunikacijos ir rinkodaros tarnybos lektoriumi Egidijumi Elijošiu. Jis supažindino su LAMA BPO 2016 naujovėmis, stojimo galimybėmis, Šiaulių universiteto pavyzdžiu patarė, kaip teisingai pasirinkti būsimas studijas, atsakė į klausimus, konsultavo individualiai.


Eksursija AB „Akmenės cementas“

2015 m. balandžio 21-22 dienomis 2a ir 3d klasių mokiniai ir jų auklėtojos Genovaitė Narvilienė ir Regina Kriaučiūnienė lankėsi AB „Akmenės cementas“. Mokiniams buvo pravesta labai įdomi ir turininga ekskursija po atsinaujinusią gamyklą, daug sužinojome apie cemento gamybos ypatumus, apie tai, kokių profesijų žmonės ten dirba, kokių profesijų specialistų trūksta, kokios įsidarbinimo galimybės ir kur galima įsigyti paklausias profesijas.
Ekskursijas suorganizavo tėveliai Bronius Martinaitis ir Egidijus Jasaitis.

articles: cemento gamykla m.jpg articles: cemento gamykla_m.jpg


Pažintis su miškinininko  profesija

3b klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Ramunė Lalienė 2015 m. balandžio 17 d. Kruopių girininkijoje atsodino eglaites. Buvo pasodinta ne tik apie 300 eglaičių, bet ir daug sužinojo apie miškinininko  profesiją, kuo ji ypatinga. Šią akciją suorganizavo mama Kruopių girininkijos girininkė Stefanija Jurevičienė.

articles: medeli sodinimas_m.jpg articles: medeli sodinimas m.jpg

Profesinio informavimo išvyka į Šiaulius

2015 m. balandžio 8 d. 3d klasės mokiniai, jų klasės vadovė Regina Kriaučiūnienė ir specialioji pedagogė Ilmantė Kvederienė lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zokniuose ir Šiaulių profesinio rengimo centre.
NATO oro policijos misija Baltijos šalyse pradėta vykdyti nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Baltijos šalims neturint savo pajėgumų (naikintuvų) ši misija yra vykdoma bendrais NATO pajėgumais. Nuo to laiko Baltijos oro erdvėje jau yra patruliavę Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos, Italijos kariai. NATO oro policijos misiją Lietuvoje šiuo metu vykdo Italija ir Lenkija. Baltijos šalių oro erdvę saugantys naikintuvai yra pasiruošę per trumpą laiką pakilti ir imtis drausminamųjų ar kitų veiksmų Baltijos šalių oro erdvės pažeidėjų atžvilgiu. Kiekvieną  savaitę NATO naikintuvai dėl rusų orlaivių pakyla net iki 8 kartų.
Italų ir lenkų kariūnai supažindino su NATO misija Baltijos šalyse, su naikintuvų įranga, pilotų apranga, ginkluote, leido stebėti naikintuvų skrydžius, taip pat matėme atskridusius galingus amerikiečių karinius sraigtasparnius, o vėliau lenkų kariūnai netgi leido įlipti į naikintuvą. Taip pat mokiniai daug sužinojo apie kariūnų profesiją.
Po to nuvykome į Šiaulių profesinio rengimo centrą, kur susipažinome, kokias darbininkiškas profesijas galima įsigyti, su mokymo baze bei įsidarbinimo galimybėmis.

articles: IMG_3396m.jpg articles: IMG_3414m.jpg

Profesijos pasirinkimo testas

2015 m. vasario 12 d. gimnazijoje lankėsi psichologė Nika Mitrofanova, kuri atliko profesijos pasirinkimo testą su visų antrųjų klasių mokiniais. Šis testavimas antrokams labai svarbus, nes jau artimiausiu metu jie turės apsispręsti, kokius dalykus rinksis trečiojoje klasėje, o sėkmingam apsisprendimui būtina žinoti, ką studijuos, kokią profesiją rinksis. Testo rezultatai mokiniams bus pateikti iki kovo 1 d.


articles: DSC_3243m.jpg articles: DSC_3247m.jpg
Išvyka į parodą  „Studijos 2015“

2015 m. vasario 5 d. gimnazijos IV-ųjų klasių 46 mokinių grupė bei abiturientų klasių vadovės Judita Bernotaitė, Jolanta Urbanienė ir karjeros koordinatorė Regina Kriaučiūnienė dalyvavo XIII tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015“ Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre.
Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
Abiturientai apžiūrėjo aukštųjų mokyklų, kolegijų, profesinių mokymo įstaigų stendus, temines parodas, bendravo su dėstytojais, studentais, karjeros konsultantais, psichologais, kurie mielai atsakė į rūpimus klausimus, patarė, padėjo apsispręsti, kur ir kokią profesiją rinktis, išklausė pasirinktas paskaitas.
Taip pat mokiniai susipažino su papildomomis erdvėmis ir zonomis: Idėjų inkubatorius, 3K, Pažink save, Inovacijų alėja, Kūrybinės industrijos- kūrybingai asmenybei, Verslas ir profesijos kalba, Studentų ir verslo dienos.

 

 

articles: Litexpo m.jpg
articles: Litexpom.jpgProfesinio informavimo išvyka į Klaipėdą

2014 m. gruodžio 10 d. IV-ųjų ir III-ųjų klasių 44 mokinių grupė bei karjeros koordinatorė Regina Kriaučiūnienė, IV-ųjų klasių vadovės Nadiežda Loc ir Jolanta Urbanienė  lankėsi Klaipėdos universitete ir Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Išvykos tikslas-supažindinti mokinius su studijų programomis, priėmimo sąlygomis, mokymosi galimybėmis, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis. Pirmiausiai mokiniai išklausė bendrą paskaitą apie universitetą, o po to, pasiskirstę grupėmis, vyko į Humanitarinių mokslų, Sveikatos mokslų  ir Jūrų technikos fakultetus, kur plačiau ir konkrečiau susipažino su mokymosi sąlygomis, apžiūrėjo auditorijas, laboratorijas, bendravo su  dėstytojais, studentais,  išsiaiškino jiems rūpimus klausimus.
Tada nuvyko į Klaipėdos valstybinę kolegiją, kur taip pat susipažino su kolegija, apžiūrėjo auditorijas, bendravo su studentais, dėstytojais, išklausė turiningos karjeros koordinatoriaus paskaitos, kuri paskatino ne vieną abiturientą susimąstyti apie studijas šioje kolegijoje.Studentų diena

Lapkričio 14 dieną Ramučių gimnazijoje vyko jau septintus metus rengiama Studentų diena. Tai tradicinis mokyklos renginys, kurio metu į mokyklą sugrįžta buvę mokiniai, tęsiantys mokslus aukštosiose mokyklose, kolegijose ir dalijasi studentiška patirtimi bei padeda dabartiniams mokiniams pasirinkti tinkamą profesinį kelią.
Jau nuo pat ryto, vos prasidėjus registracijai,  mokykloje šurmuliavo atvykę iš Šiaulių, VGTU, Kauno technologijų, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos edukologijos, Klaipėdos universitetų, Šiaulių valstybinės kolegijos bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai ir dėstytojai. Pamokų metu mokyklos bibliotekoje ir kabinetuose vyko paskaitos, kuriose mokyklos prisistatė plačiau. Studentai grupelėmis keliavo iš klasės į klasę dalydami naudingus patarimus, šiltai ir jaukiai diskutuodami su mokiniais. Pertraukų metu, aktų salėje vyko konsultacijos su aukštųjų mokyklų, kolegijų atstovais.
Seimo nario Sauliaus Bucevičiaus dėka visą renginį vainikavo grupės „Freaks on Floor“ koncertas. Salėje tvyrojo puiki atmosfera, kuri vertė mokinius kilti nuo kėdžių ir eiti šokti prie scenos."Verslas veža" Ramučių gimnazijoje

2014 m.spalio 16 d.  gimnazijoje vyko didžiulis verslumo skatinimo renginys „Verslas veža“. Tai renginių ciklas, siekiantis įtraukti iš visos Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius, kurie brandina savyje verslumo idėjas ir nori jas įgyvendinti. „Verslas veža“ – tai galimybė savo kelio beieškančiajam sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti savo verslą, padėti jam suvokti, kad už savo ir savo šalies ateitį bei gerovę yra atsakingas kiekvienas iš mūsų.
Sėkmės istorijomis ir asmeninėmis patirtimis dalijosi muzikantas ir dainininkas Jurgis Didžiulis, publicistas, laidų vedėjas, knygų autorius Andrius Užkalnis, kavinės-sodybos  „Viliošiai“ direktorius Dovydas Gerdauskis. Apie tai, kaip hobis gali virsti verslu, papasakojo verslininkas, prekinių ženklų „MPP Clothing“ ir „Muscleshop.lt“ įkūrėjas Vytautas Medineckas-Ironvytas. Kaip pradėti savo verslą,  iš kur gauti pinigų  pradžiai pasakojo „Versli Lietuva“ atstovė regione A.Vizbarienė.
Renginį užbaigė nuotaikingas „Fight for fitnes“ grupės pasirodymas.RENGINYS „PROFESIJŲ PAMOKOS“

Vienintelis būdas gerai atlikti savo darbą yra mėgti tai ką darai. Jei to dar neradai, ieškok. Nesustok. Kai rasi – jausi tai visa širdimi. Steve Jobs
Ši mintis tapo renginio „Profesijų pamokos“, vykusio mūsų gimnazijoje 2014 m. kovo 20 d., leitmotyvu, nes jaunam žmogui nesuklysti, teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią baigus mokyklą, yra be galo svarbu. Todėl renginys ir buvo skirtas padėti planuoti savo karjerą. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis specialybėmis, studijų galimybėmis, karjeros perspektyvomis baigus, o taip pat dalyvauti paskaitose.
Į gimnaziją buvo atvykę Šiaulių valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos, Šiaurės Lietuvos kolegijos atstovai, kurie įdomiai pristatė mokymo programas ir konkrečias specialybes: valstybinių ir viešųjų įstaigų administravimą, finansus, automatiką, kosmetologiją, kineziterapiją, informacinių sistemų technologiją, renginių verslo vadybą. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė susitikimas su Akmenės rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos psichologe Svetlana Smilgiene, kuri papasakojo apie psichologo profesijos ypatumus, reikalavimus stojantiesiems, asmenines savybes, kurios reikalingos šiai profesijai.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę išklausyti Lietuvos verslo kolegijos Šiaulių fakulteto dekanės Raimondos Tamoševičienės paskaitą „Sakytinė komunikacija: kaip sakant mažai pasakyti daug“ ir Šiaulių valstybinės kolegijos, studentų priėmimo ir karjeros centro vedėjos, karjeros konsultantės Onutės Raščiuvienės paskaitą "Kūrybiškas problemų sprendimas".
Mokiniai renginyje dalyvavo aktyviai, gausiai, turėjo daug klausimų, sužinojo daug naujo.
„Profesijų pamokose“ dalyvavo ir grupė „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokinių ir jų karjeros koordinatorė Dalia Jencienė.


news: DSCF2141.JPG news: DSCF2146.JPG

SUSITIKIMAS SU KARIŪNAIS

2014 m. kovo 5 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo 6-osios rinktinės kariūnai: kapitonas Eldaras Gilys, vyr. eiliniai Rimantas Lesutas ir Julius Blavaščiūnas. Svečiai susitiko su 2- 4 klasių mokiniais, supažindino juos su baziniais kariniais mokymais, papasakojo ko kariai išmoksta, kokias galimybes įgauna baigę mokymus. Mokinius ypač sudomino tai, kad po mokymų gali būti kompensuojama dalis studijų kainos, o tęsiant profesinę karo tarnybą numatoma nemažai lengvatų.
Kariūnai taip pat pademonstravo atsivežtus ginklus, atsakė į mokinių klausimus.

news: DSCF2094.JPG news: DSCF2113.JPGIŠVYKA Į JAUNIMO DARBO CENTRĄ

2014 m. vasario 19 d. 2e klasės mokiniai su klasės vadove E. Laukiene lankėsi Šiaulių teritorinės darbo biržos Akmenės jaunimo darbo centre. Mokiniai susitiko su vyr. specialiste D. Klusiene, kuri papasakojo apie jaunimo darbo centro veiklą, supažindino su darbo rinkos prognoze 2014 metams ir „Įsidarbinimo galimybių barometrais 2014 metais“ Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje, suteikė daug naudingos informacijos apie karjeros planavimą, profesijos pasirinkimo klaidas, skatino jaunuolius planuoti savo karjerą. Mokiniai atliko asmenybės, profesinio kryptingumo testus, kurie padėjo geriau pažinti save, kokia profesija jiems būtų tinkamiausia.

news: DSCN8098.JPG news: DSCN8110.JPGIŠVYKA Į TARPTAUTINĘ ŽINIŲ IR IŠSILAVINIMO PARODĄ „STUDIJOS 2014“

Vasario 6 d. 44 abiturientai, klasių vadovės Aldona Kriaučiūnienė ir Ingrida Znutienė bei karjeros koordinatorė Regina Kriaučiūnienė lankėsi Vilniuje, XII tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „STUDIJOS 2014“ Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, kurioje susipažino su Lietuvos ir užsienio universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų studijų programomis, priėmimo sąlygomis, mokymosi galimybėmis, reikalingiausiomis profesijomis, karjeros ir verslo perspektyvomis, finansavimu, o taip pat dalyvavo paskaitose, bendravo su dėstytojais, studentais, stebėjo parodas, profesijų pristatymą.
Abiturientai po parodos pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį, žavėjosi senąja architektūra.

news: IMG_1691.JPG news: IMG_1687.JPGSUSITIKIMUOSE PASAKOTA APIE STUDIJŲ GALIMYBES UŽSIENYJE


Gruodžio mėnesį
, savo atostogų metu, gimnazijoje lankėsi buvusi mokinė Marta Mitrofanovaitė. Šiuo metu Marta mokosi Jungtiniame pasaulio koledže (United World College) Duino mieste Italijoje. 2013 m. Marta dalyvavo nacionalinėje atrankoje ir nacionaliniame komitete buvo atrinkta studijuoti šioje mokykloje. Iš Lietuvos iš viso buvo atrinkti 4 mokiniai, kurie mokslus tęsia keturiose pasaulio šalyse pagal tarptautinio bakalaureato studijų programą. Koledže, kuriame mokosi Marta, studijuoja 180 studentų iš 90 šalių. Užsiėmimai vyksta anglų kalba, taip pat mokomasi ir italų kalbos.
Viešnagės metu Marta susitiko su trimis vyresniųjų klasių moksleivių grupėmis. Marta buvo labai gerai pasiruošusi susitikimams, vyko gyva diskusija, ji puikiai pristatė savo mokymosi programą, paaiškino kaip pasirinkti studijas užsienyje, kokie tokių studijų privalumai ir trūkumai, atsakė į gausybę mokinių klausimų.


news: DSCF2069.JPG news: DSCF2049.JPGSTUDENTŲ DIENA RAMUČIŲ GIMNAZIJOJE


2013 m. lapkričio 15 d. gimnazijoje vyko Studentų diena. Į renginį atvyko studentai, buvę mūsų mokiniai, ir dėstytojai. Jie pristatė studijas Šiaulių universitete, Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Kauno technologijos universitete, Lietuvos edukologijos universitete, Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Socialinių mokslų kolegijoje, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, Vilniaus universiteto tarptautinėje verslo mokykloje, taip pat buvo pristatytos studijos užsienyje. Studentai mokiniams klasėse pasakojo apie savo pasirinktas specialybes, kaip jiems sekasi studijuoti, atsakinėjo į mokinių klausimus, o per pertraukas reprezentavo savo mokyklas aktų salėje. Mokiniai domėjosi visomis studijų programomis, priėmimo tvarka, stojamaisiais egzaminais ir kt. Šiaulių universiteto dėstytojai skaitė mokiniams paskaitas. Menų fakulteto studentė Raminta Vainutytė aktų salėje organizavo fotosesiją. Po susitikimų su mokiniais klasėse, vyko bendras susitikimo aptarimas aktų salėje, kurį pradėjo ir papuošė Šiaulių universiteto Muzikos fakulteto absolvento Karolio Akulavičiaus ir studento Evaldo Vaikaso koncertas. Susitikimo su studentais metu gimnazistai turėjo galimybę užduoti studentams visus jiems rūpimus klausimus dėl studijų, apsigyvenimo, laisvalaikio ir kt. Po to, studentai, dėstytojai, mokiniai, mokytojai buvo pakviesti paskanauti tradicinės bulvių košės. O renginį užbaigė ypatingas grupės „Freaks on floor“ grupės vokalisto Justino Jaručio akustinis koncertas
.

news: 100_0979_t2.jpg news: 100_0979_t3.jpgIŠVYKA Į AKMENĖS KRAŠTO MUZIEJŲ IR PRIEŠGAISRINĘ
GELBĖJIMO TARNYBĄ

2013 m. lapkričio 26 d. 2d klasės mokiniai ir jų klasės vadovė, karjeros koordinatorė Regina Kriaučiūnienė lankėsi Akmenės krašto muziejuje, kur ne tik susipažino su naujausiomis latvių menininkų ekspozicijomis, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje - piešė ant stiklo. Mokiniai susipažino su menininko profesija, pajuto kūrybinio džiaugsmo skonį.
Po to, mokiniai vyko į Akmenės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kurioje jos vadovas Darius Liniauskas įdomiai ir vaizdžiai papasakojo apie ugniagesių gelbėtojų darbo specifiką, reikalavimus šiai profesijai, darbo atsakingumą ir pavojingumą, taip pat supažindino su technika, amunicija, darbo sąlygomis, netgi leido pasimatuoti ugniagesio šalmą ir aprangą, praktiškai išbandyti, per kiek laiko ugniagesys turi pasiruošti ir išvykti į įvykio vietą, o tai tikrai nėra lengva.


news: IMG_0258.JPG news: IMG_0260.JPGFINANSINIO ŠVIETIMO SAVAITĖ


Lietuvos bankas lapkričio 18-24 dienomis surengė finansinio švietimo savaitę. Delfi portale buvo pristatytos virtualios vaizdo pamokos apie asmeninių finansų valdymą. Gimnazijos ekonomikos mokytoja S. Makarčiuk ir karjeros koordinatorė Rasa Kybartaitė organizavo šių pamokų peržiūrą, kurias sudarė 3 filmukai apie pagrindinius finansų valdymo principus. 2-4 gimnazijos klasių mokiniai peržiūrėję šiuos filmukus sprendė finansinio raštingumo testą. Spręsdami šį testą mokiniai pasitikrino savo ekonomikos žinias apie asmeninių finansų valdymą, taupymą ir atsakingą skolinimąsi bei įgijo galimybę už greitai bei teisingai išspręstą testą laimėti Lietuvos banko prizus.

news: DSCF1787.JPG
news: DSCF1799.JPGIŠVYKA Į KLAIPĖDOS AUKŠTĄJĄ JŪREIVYSTĖS MOKYKLĄ

2013 m. lapkričio 6 d. 2d klasės mokiniai ir klasės vadovė, karjeros koordinatorė Regina Kriaučiūnienė lankėsi Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Mokyklos karjeros centro vadovė docentė Genutė Kalvaitienė labai įdomiai ir įtaigiai supažindino su jūreivystės mokyklos istorija, įstojimo ir mokymosi sąlygomis, įsidarbinimo galimybėmis, parodė auditorijas, šiuolaikiškas laboratorijas. Mokiniai stebėjo, kaip mokymo procese naudojama moderni įranga, kokios neturi nei viena respublikos mokymo įstaiga. Mokiniai taip pat turėjo galimybę praktiškai išbandyti laivavedžio darbą, pajausti, ką reiškia valdyti laivą audringoje jūroje. Ekskursijos metu mokiniai taip pat atsakinėjo į klausimus, už teisingus atsakymus buvo apdovanoti rašikliais su jūreivystės mokyklos simbolika. Docentė Genutė Kalvaitienė mūsų gimnazijai padovanojo paveikslą, kuriame parašyti gražūs ir prasmingi nežinomo autoriaus žodžiai anglų kalba apie tai, kodėl anglų kalboje žodis „laivas“ yra moteriškosios giminės. Paveikslą pakabinsime gimnazijos karjeros centre. Ponia G. Kalvaitienė taip pat pažadėjo, kad jūreivystės mokyklos atstovai atvyks į mūsų gimnazijoje organizuojamą studentų dieną.

news: IMG_9983.JPG news: IMG_9980.JPG
IŠVYKA Į LIETUVOS KARINIŲ ORO PAJĖGŲ AVIACIJOS BAZĘ IR PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ ZOKNIUOSE

2013 m. spalio 15 d. 3a klasės mokiniai su klasės vadove Judita Bernotaite lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Zokniuose, kurioje apžiūrėjo NATO misiją atliekančio Belgijos karinių oro pajėgų dalinio dislokacijos vietą. Mokiniai susipažino su oro pajėgų karininko profesija, šiuolaikine ginkluote, vykdomomis misijomis.
Mokiniai taip pat apsilankė Zoknių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, apžiūrėjo senovinių gaisrinės automobilių ir įrangos ekspoziciją, išklausė pasakojimo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, iššūkius kasdieniniame darbe bei susipažino su šiuolaikine ugniagesių gelbėtojų technika.


news: DSCF3550.JPGnews: DSCF3518.JPGIŠVYKOS Į JAUNIMO DARBO CENTRĄ

Ramučių gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su Šiaulių teritorinės darbo biržos Akmenės skyriaus Jaunimo darbo centru, kuriame mokiniai gauna informaciją apie tinkamą profesijos pasirinkimą, įsidarbinimo galimybes pagal atskiras profesijų grupes bei kitą aktualią informaciją.
2013 m. rugsėjo 23, 26 d. 1a, 1c klasės mokiniai bei spalio 2 d. 1b klasės mokiniai su technologijų mokytojais J. Urbaniene ir V. Daugmaudžiu lankėsi Jaunimo darbo centre, kur susitiko su šio centro vyr. specialiste Daiva Klusiene. Ji papasakojo apie profesijos rinkimosi etapus, paklausias ir nepaklausias profesijas, situaciją darbo rinkoje. Mokiniai pratimų, testų pagalba turėjo galimybę geriau pažinti save, savo gabumus ir pagalvoti, kokia profesija jiems būtų tinkamiausia.


articles: 100_0084.JPG articles: 100_0079.JPGUGDYMO KARJERAI KLASĖS VALANDĖLĖ

2013 m. gegužės 23 d.
Akmenės rajono karjeros konsultantė Inga Dmitrijevienė 1a, 1e, 1f klasių mokiniams vedė ugdymo karjerai klasės valandėles. Ji suprantamai mokiniams papasakojo kas tai yra karjera, kodėl taip svarbu jau dabar pradėti planuoti savo karjerą. Mokiniai atliko užduotis, kurios padėjo labiau pažinti save, nusistatyti savo asmenybės tipą, svarbiausias asmenybės savybes, vertino save ir savo draugus, pradėjo pildyti karjeros planus bei žiūrėjo filmukus apie karjeros planavimą.


articles: DSCF0923.JPG articles: DSCF0922.JPG
SUSIRINKIMAS ŠIAULIŲ TERITORINĖS DARBO BIRŽOS AKMENĖS JAUNIMO DARBO CENTRE

2013 m.  gegužės 15 d.
3a klasės gimnazistai su vadove  I. Znutiene dalyvavo Šiaulių teritorinės darbo biržos Akmenės skyriaus Jaunimo darbo centre akcijos „Moksleivis nori dirbti“ informaciniame  susirinkime. Susirinkime dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos atstovai Stasys Joneikis ir Mantas Leščiauskas. Jie  mokiniams papasakojo apie legalų ir saugų darbą, apie galimybę dirbti nekvalifikuotus darbus pas ūkininkus ir miškininkystės ūkiuose pagal paslaugų teikimo kvitus, pristatė darbus, kurie leidžiami dirbti nepilnamečiams. Susitikimo metu buvo analizuojamos nelaimingų atsitikimų priežastys bei papasakota kaip to išvengti.
IŠVYKA Į ŠIAULIŲ UNIVERSITETĄ


2013 m. gegužės 8 d. mūsų gimnazijos 1d kasės mokiniai su karjeros koordinatore R. Kriaučiūniene dalyvavo Šiaulių universiteto tarptautinės savaitės „Studijos, mokslas ir kultūra be sienų“ renginiuose. Mokiniai apžiūrėjo universiteto botanikos sodą, 2 komandos dalyvavo dažasvydžio turnyre „Šiaulių universiteto rektoriaus taurė 2013“, susipažino su universiteto fakultetais, susitiko su dėstytojais, apžiūrėjo auditorijas. Mokiniai susidomėjo studijomis universitete, ypač patiko naujausia įranga socialinės gerovės ir negalės studijų fakultete.


news: IMG_1347.JPG

news: 089.JPGPROFESIJŲ DIENA AKMENĖS GIMNAZIJOJE

2013 m. gegužės 9 d.
2-4 gimnazijos klasių mokiniai lankėsi Akmenės gimnazijoje ir dalyvavo „Profesijų dienoje“, kurią organizavo karjeros koordinatorė Eglė Petrikauskienė ir karjeros konsultantė Inga Dmitrijevienė. Mokiniai susitiko su įvairių profesijų atstovais, galėjo susipažinti su bendrosios praktikos slaugytojos, įmonių ir įstaigų administratoriaus, informacijos paslaugų teikimo specialisto, elektros energetikos ir automatikos specialisto, bankininko, advokato, policininko, verslininko darbo specifika.2013 m. balandžio 29 d.
2b klasės mokiniai su vadove T. Chlystova lankėsi Akmenės gaisrinėje. Apie ugniagesio profesiją mokiniams įdomiai papasakojo Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas D. Liniauskas. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gelbėjimo įranga, ugniagesių mašinomis, galėjo apsivilkti  ugniagesio aprangą. Ugniagesio gelbėtojo profesija yra susijusi su pavojumi, todėl reikalauja drausmės ir organizuotumo, kolektyviškumo. Liaudies posakis „Skuba kaip į gaisrą“ ugniagesių darbe buvo ir bus aktualus visais laikais. Savo kasdieninio darbo rezultatus šios tarnybos pareigūnai vertina sekundžių tikslumu. Tai – bene vienintelė tarnyba, kurioje ypatingą svarbą turi kiekviena sekundė.

news: DSCF0867.JPG
news: DSCF0859.JPG
SUSITIKIMAS SU KARIAIS


2013 m. balandžio 25 d.
gimnazistai dalyvavo susitikime su Lietuvos kariuomenės kariais, kurie įdomiai papasakojo apie kario profesiją, profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių rengimą, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, turimą ginkluotę ir karinę techniką, karių socialines garantijas. Priimant į karo tarnybą, atrenkami ne tik atsakingi, bet ir nebijantys naujovių ir iššūkių jaunuoliai, siekiantys įgyti karinį parengimą ir susieti savo ateitį su kariuomene. Gimnazistai galėjo apžiūrėti karių atsivežtus ginklus.

news: DSCF0857.JPG news: DSCF0852.JPG2013 m. balandžio 22 d.
2b klasės mokiniai su savo vadove T. Chlystova lankėsi uždarojoje akcinėje bendrovėje „Angliški mados namai“. Mokiniai susipažino su siuvėjo, sukirpėjo darbu,  siuvamais gaminiais. Šios siuvimo bendrovės gaminiai parduodami ne tik Lietuvoje, bet importuojami  ir į užsienio šalis. Gimnazistai galėjo įsitikinti, kad siuvėjo darbas reikalauja labai daug kruopštumo ir atidumo, tačiau  ši profesija labai reikalinga.


Images: DSCF0840.JPG Images: DSCF0836.JPG
2013 m. balandžio 23 d.
abiturientai dalyvavo susitikime su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus viršininku G. Jauga. Susitikimo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su policijos pareigūno profesija, sužinoti apie priėmimo bei mokymosi galimybes ir sąlygas Lietuvos policijos mokykloje ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete, supažindinti su valstybės finansavimu studijuojant, įsidarbinimo bei karjeros galimybėmis, socialinėmis garantijomis.


Images: DSCF0841.JPG Images: DSCF0842.JPG
2013 m. balandžio 2 d.
1b, 1d klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai klasės valandėlės. Užsiėmimus vedė Akmenės rajono mokyklų karjeros konsultantė Inga Dmitrijevienė. Mokiniams patiko linksmos kūrybinės užduotys, kurios padėjo geriau pažinti save, svarbiausias savo asmenybės savybes. Mokiniai pradėjo pildyti savo karjeros planus.


Images: DSCF0827.JPG Images: DSCF0824.JPG
2013 kovo 21 d.
grupė 2 ir 4 gimnazijos klasių mokinių lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre profesijų mugėje, sužinojo apie rengiamas specialybes, stojimo sąlygas, pamatė mokinių sukurtus gaminius. Taip pat lankėsi technologijų, statybos bei prekybos ir verslo skyriuose, kur darbuotojai išsamiai papasakojo kokias profesijas galima pasirinkti jų skyriuose, parodė mokymosi, praktinių užsiėmimų  kabinetus, papasakojo apie įsidarbinimo galimybes. Profesijų mugėje kartu dalyvavo ir Akmenės rajono savivaldybės mokyklų karjeros konsultantė Inga Dmitrijevienė.


2013 m. kovo 13 d.
abiturientai susitiko su ex-savanoriais Ema ir Mantu, kurie įdomiai  papasakojo apie galimybę baigus gimnaziją savanoriauti užsienyje, pasidalino savo patirtimi, suteikė naudingos informacijos. Savanoriškoji tarnyba suteikia jaunam žmogui galimybę bendrauti, tobulėti, dalintis savo patirtimi, įgyti naujų žinių, susirasti draugų, įsitraukti į darbą.  Savanoriai atlieka tuos darbus, kurie yra reikalingiausi tuo metu visuomenei. Vykdydami savanorišką veiklą jauni žmonės stiprina savo visuomeninius ryšius, dėl to dažnai atsiranda naujų arba geresnių galimybių įsidarbinti, taip pat asmeninio ir socialinio vystymosi galimybių.


Images: DSCF0303.JPG Images: DSCF0308.JPG
2013 m. vasario 7 d.
Ramučių gimnazijos abiturientai lankėsi Vilniuje parodų ir kongresų centre LITEXPO, kuriame vyko paroda „Studijos 2013“. Dinamiškoje parodos erdvėje abiturientai  turėjo galimybę pabendrauti su aukštųjų mokyklų, kolegijų, profesinių, verslo mokyklų atstovais bei studentais, kurie papasakojo apie savo mokyklas, specialybes, stojimo sąlygas, o taip pat turėjo galimybę dalyvauti įvairiose juos dominančiose paskaitose. Abiturientai sužinojo apie studijų galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.


Images: DSCF0290m.jpg Images: DSCF0292mm.jpg
2013 m. sausio 22 d.
4 klasių mokiniai susitiko su ISM vadybos ir ekonomikos universiteto 1 kurso studentėmis, kurios papasakojo apie šį universitetą, pristatė studijų programas, karjeros perspektyvas, mainų programas, stipendijas, papasakojo apie galimybę studijuoti nemokamai, o taip pat apie studentų laisvalaikį, atsakė į mokinius dominančius klausimus.

2013 m. sausio 16 d.
1d, 1f klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Akmenės darbo biržos karjeros planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Klusiene. Ji mokiniams skaitė paskaitą „Profesinės karjeros planavimas“. Įdomiai papasakojo apie profesijos rinkimosi etapus, paklausias ir nepaklausias profesijas, situaciją darbo rinkoje. Mokiniai savęs pažinimui atliko Dž. Hollando testą.


kl1.jpgkl2.jpg2013 m. sausio 7 d. gimnazijoje lankėsi buvęs abiturientas Gytenis Borusas, kuris studijuoja Lietuvos Karo akademijoje, o šiuo metu pagal mainų programą mokosi JAV Kolorado valstijos Karo akademijoje. Gytenis 1d, 1e ir 2a klasių mokiniams papasakojo apie karininko profesiją, supažindino su įstojimo sąlygomis.

Gytenis.jpg

2012 m. gruodžio 7 d. įvyko profesinio informavimo išvyka į Vilnių. Abiturientai lankėsi Vilniaus universitete, išklausė paskaitą apie įstojimo galimybes, studijų programas, po to apžiūrėjo istorinius kiemus, biblioteką, auditorijas. Vėliau lankėsi atvirų durų dienoje „Renkuosi studijas“ Gedimino technikos universitete Mechanikos rūmuose. Abiturientai gėrėjosi šventiškai papuošta kalėdine egle Katedros aikštėje.

viln1.JPG articles: viln2.JPG
 
imageimage