2024 Lapkričio 30 03:31:58
image Navigacija image
image image
image Įvykiai image
Pr A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
image image
image Kontaktai image
Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija

Adresas: Ramučių g. 5, LT-85159 Naujoji Akmenė

Elektroninis paštas: ramuciu.mokykla@akmene.lt

Telefonas: (8 425) 56 853
Faksas: (8 425) 56 961




















































































































image image
image Nepamirštamos pamokos Vokietijoje image
Rugsėjo viduryje Ramučių gimnazijos dvylikos mokinių ir trijų mokytojų delegacija jau devynioliktąjį kartą susitikome su bendraamžiais ir kolegomis Bocholte,  Euregijo gimnazijoje (Vokietijoje).  Buvome pasitikti iškilmingai, lietuvišku pasisveikinimu „labas“. Gimnazijos direktorius Christofas Schulcheis supažindino su gimnazija, direktoriaus pavaduotoja Haidrun Milde aprodė kabinetus, aktų salę, sporto sales.  Pramoga lipti virvėmis į sieną, kuri įrengta vienoje iš sporto salių, lietuviams labai patiko. Ramučių gimnazistai vedė pamokas žemesniųjų klasių mokiniams. Pristatė Lietuvą, savo miestą,  gimnaziją, mokė lietuviškų žodžių, žaidimų. Vaikai susidomėję klausinėjo apie mūsų šalį, noriai mokėsi  lietuviško tarimo, džiaugėsi lauktuvėmis. Buvo galimybė patiems stebėti nemažai pamokų,  dalyvauti savo draugų vokiečių užsiėmimuose. Savaitę lankęsi gimnazijoje, iš arti pamatė, kaip mokosi, kaip elgiasi, kuo gyvena Euregijo gimnazijos mokiniai. Suprato, kad griežtai laikomasi mokinio ir gimnazijos taisyklių: telefonų į pamokas nesineša, nevėluoja, o už pamokų praleidimą baudžiami tėvai, todėl problemų dėl lankomumo nekyla. Mokiniai susipažino ir su kitokia vertinimo sistema.  Vienetas ten reiškia geriausią pažymį, o pamoka šešiasdešimties minučių trukmės. Įspūdį paliko apie tūkstantis dviračių gimnazijos kieme. Jais  į mokyklą atvyksta mokiniai ir mokytojai, gyvenantys toliau. Kai kuriems mūsų mokiniams taip pat teko rytais į gimnaziją važiuoti dviračiu. Apskritai daug patirties mokiniai įgijo gyvendami savaitę užsieniečių šeimoje, bendraudami anglų kalba, prisitaikydami prie šeimos gyvenimo būdo, įpročių. Turėjo  progos pažinti ir patikrinti save  įvairiose situacijose.
Vokiečiai padovanojo puikių pažintinių kelionių po įvairius miestus. Lankėmės Kėvelio miesto centre, XVII a. įspūdingo dydžio ir grožio Katedroje Bazilikoje, viso pasaulio piligrimų mėgstamoje šventoje vietoje. Degėme žvakutes, pasimeldėme. Ksantene mokiniai pakartojo vadovėlyje išmoktą romėnų istoriją, išvydo vaizdus, regėtus tik knygų iliustracijose. Vaikščiojo po didžiulį išlikusį autentišką romėnų amfiteatrą, šventyklų griuvėsius, sargybos bokštelius. Apžiūrėjo begalę eksponatų moderniame muziejuje, stebino atkasti romėnų pirčių kompleksai, gyvenamosios patalpos. Šalia Kiolno Katedros pasijutome maži ir nereikšmingi. Ir lauke, ir katedros viduje akys neaprėpė gotikinio stiliaus puošybos prabangos ir paslapties. Vaikščiojome karų nepaliesto Kalkar senamiesčio gatvelėmis, aplankėme Katedrą, grožėjomės žmonių lankomu miesto centru. Žavėjo Aheno miesto centras, Karolio Didžiojo Katedra, senamiestis. Vaikščiodami Reino pakrantėmis aplankėme Šenkenčanzo miestelį, kuris pavasariais  apsemiamas Reino vandens ir tampa sala. Į išpuoselėtą ir turistų lankomą gyvenvietę, aptvertą aukšta mūrine tvora,  patekome vieninteliu keliu pro aukštus sandarius, vandens nepraleidžiančius metalinius vartus. Užkopę į modernų „inselman“ bokštą, žvalgėmės po didžiulius rudosios anglies kasyklos plotus, kur galinga technika kasama naudinga iškasena. Atvykę į vokiečių vadinamą vaiduoklių miestą Imerachą nesutikome nė vieno žmogaus. Stebino tai, kad dėl žemės gelmėse esančios naudingos anglies miestas pasmerktas absoliučiam sunaikinimui. Gimnazistai su draugų šeimomis keliavo ir į kaimyninę Olandiją. Apie Bocholto miestą papasakojo vice merė Christel Feldhaar. Tradiciškai susitikimas su ja savivaldybėje buvo įamžintas nuotraukoje ir aprašytas vietiniame laikraštyje. Keliaudami po didelę šalį, klausęsi istorijos fragmentų, pažinę jos kultūrą,  mokiniai  praplėtė savo žinias, pagilino anglų, vokiečių kalbos įgūdžius. Daugiausia laiko praleidę draugų būryje labiau pažino vienas kitą, mokėsi pakantumo, tolerancijos. Išmoko gražiausias gyvenimo pamokas. Visi buvo kaip vienas kumštis – draugiški, protingi, jautrūs.
Atsisveikinimo šventėje Euregijo gimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius sužavėjo Ramučių gimnazistų atliktos atsisveikinimo dainos pritariant Beatričei Bružaitei gitara. Mokiniai rašė atsisveikinimo laiškus, linkėjimus, dėkojo už svetingumą. 2013 metais draugystę su Euregijo gimnazija vainikuos 20 metų bendradarbiavimo sukaktis.


Ramučių gimnazijos mokytoja Indra Naumovienė
 
imageimage