2024 Gegužės 05 18:46:45

image Akmenės cemente image
Pirmoji kelionė į Naujosios Akmenės cemento gamyklą paliko gilius įspūdžius. Jau kovo mėnesį Ramučių gimnazijos mokinių grupė „Akmeniškiai“ lydimi cemento gamyklos degimo technologo Mindaugo Kazlausko turėjo galimybę apžiūrėti visą cemento gaminimo procesą. Apkeliavome malimo ir degimo cechus. Sužinojome iš ko gaminamas cementas, kaip jis atrodo tam tikrose gaminimo stadijose. Didžiausią įspūdį tikriausiai paliko be galo didelės ir ilgos degimo krosnys, nuo kurių jutome sklindantį karštį, o taip pat pamatėme kaip vyksta naujos cemento gamybos linijos statyba. O gamyklos kaminai iš arti atrodė taip įspūdingai ir užburiančiai, kad noromis nenoromis visi sustojome ir užvertę galvas grožėjomės. Išvydome ir be galo didelius baseinus, kuriuose telpa net 3200 kubinių metrų šlamo. Vėliau susitikome su „Akmenės Cemento“ darbuotojais, kurie mums papasakojo apie savo profesiją, kur ją įgijo, darbo specifiką.
Projektas „Neabejingi Akmenės ateičiai“ vertingas ir tuo, kad rengiame susitikimus su Akmenės kraštui nusipelniusiais žmonėmis, imame interviu, filmuojame, fotografuojame. Taigi, projektas turi stiprią išliekamąją vertę. Su mumis jau bendravo AB „Akmenės cementas“ generalinis direktorius Artūras Zaremba. Sužinojome apie gamyklos istoriją, ekologiją, naujos linijos statybą. Taip pat kalbinome ilgamečius AB „Akmenės cementas“ darbuotojus Albiną Algį Ivanauską ir Viesturą Elzbergą. Garbių žmonių klausinėjome kaip pasikeitė Akmenės kraštas nuo jų atvykimo, kokia jų atvykimo į šį kraštą istorija, kuo ypatingas kraštas jiems.
Drąsiai galime sakyti, kad pirmoji ekskursija, susitikimai tikrai buvo sėkmingi ir įdomūs, todėl su nekantrumu laukiame kitų kelionių.

Viktorija Rimkutė
Projekto „Neabejingi Akmenės ateičiai“ vykdytoja