2024 Birželio 19 00:37:02

image Jubiliejinis konkursas "Jūrų keliais-2013" image
Balandžio 26 d. startavo moksleiviams skirtas konkursas "Jūrų keliais". Tai jūriškiausias konkursas visoje Lietuvoje. Jį jau penktus metus organizuoja Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Per tą laikotarpį jame jau dalyvavo per 500 mokinių. Varžomasi dėl pagrindinio prizo - kelionės AB "DFDS Seaways" laivu į Karlshamną (Švedija).
Mokiniai turėjo parodyti savo sugebėjimus: gelbėtis baseine, pereiti dūmų labirintą ir išnešti nukentėjusįjį, navigaciniame treniruoklyje sugebėti saugiai valdyti katerį, pagal kursą nuplaukti iki nurodytos vietos ir išmesti inkarą, mokėti suteikti pirmąją pagalbą, būti stipriais virvės tempimo varžybose, tiksliai mesti metlynį, lyną laivui švartuoti. Tikrinamos ir jų teorinės žinios. Šiemet jiems reikėjo išmanyti tarptautines signalines vėliavas, mokėti Morzės abėcėlę. Žodžiu, lengva nebuvo, užtat emocijos liejosi per kraštus.
Prieš prasidedant konkursui Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila palinkėjo moksleiviams įrodyti, kad jie sugeba dirbti komandoje, juk komanda - tai laivo įgula.
Gimnazijos komanda „Ramutis“, kurią sudarė J.Neimantas, D.Gintalas, G.Stalerūnas, K.Budrytė, D.Urbonaitė, B.Starkutytė, L.Dolinskis ir E.Rupkus , dirbo kaip kumštis, todėl ir rezultatas- trečia vieta, o renginyje dalyvavo 12 komandų. Visi komandos dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų,  firmos Boskalis, dovanomis.

Pavaduotoja Regina Altukavičienė