2024 Gegužės 08 11:55:26

image 2d klasės integruota geografijos ir istorijos pamoka Kaune image
Lankėmės Kauno prezidentūroje. Kelionės metu mokiniai kontūriniuose žemėlapiuose žymėjo maršrutą nuo Naujosios Akmenės link Kauno. Žemėlapyje nurodė gamtinius objektus bei gyvenvietes. Kauno istorinėje prezidentūroje Lietuvos istoriniame žemėlapyje mokiniai žymėjo Vytauto Didžiojo kelionę per Lietuvą.
Gidas Gediminas supažindino mokinius su LR tarpukario prezidentų veikla, parodė asmeninius Prezidentų   daiktus. Po to mokiniai atliko praktines užduotis: reikėjo sudėti Lietuvos himno tekstą, svarbiausius Lietuvos įvykius, kad iš kaladėlių išeitų Laisvės paminklas Kaune.
Vėliau važiavome į Kauno IX fortą. Mokiniai buvo supažindinti su Kauno IX forto istorija, kai jame veikė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyrius , pamatė, kokios buvo kalėjusių žmonių gyvenimo sąlygos, kokie darbai buvo atliekami. Vėliau supažindinti buvo su gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. Gidas mokinius nuolat klausinėjo, todėl užsiėmimo metu gilinamos buvo istorinės žinios, mokomasi analizuoti ir gebėti palyginti informaciją.
Ekskursijos-edukacinės pamokos metu mokiniai buvo gavę užduotis  ir iš istorijos mokytojos, kurias atliko lankydamiesi  Kauno prezidentūroje ir Kauno IX forte.

Istorijos mokytoja  Jadvyga Ruginienė
Geografijos mokytoja Svetlana Makarčiuk