2024 Gegužės 03 20:41:04

image Matematikų - informatikų savaitė image
Gruodžio 5–9 dienomis gimnazijoje pirmų gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuojama matematikos ir informacinių technologijų savaitė. Jos metu mokiniai jėgas išbandė kryžiažodžių sprendimo, savaitės galvosūkių kalendoriaus užduočių atlikimo, sudoku varžytuvėse, mokyklinėje matematikos olimpiadoje, varžėsi įdomiausios, originaliausios kalėdinės atvirutės iš matematinių figūrų ir informacinių technologijų simbolių konkurse. Mokytoja R. Lukoševičienė kiekvienoje klasėje pravedė netradicinę matematikos pamoką ,,Įvairūs dauginimo būdai“, kurioje mokiniai susipažino su dauginimo būdais, naudojamais įvairiose šalyse anksčiau.
Bibliotekoje buvo eksponuojamos mokinių darytos kalėdinės atvirutės iš matematinių figūrų ir informacinių technologijų simbolių. Paroda nepasižymėjo gausumu, bet joje mokiniai rinko įdomiausią, originaliausią kalėdinę atvirutę. Tokios atvirutės autore tapo 1a klasės mokinė Gerda Diatkovskaja.
Šios savaitės metu mokiniai pildė apklausos anketą ,,Mokiniai apie matematiką ir jos mokymąsi“, kurios rezultatai pristatyti kiekvienoje klasėje paskutinę savaitės dieną. Šiemet pirmą kartą surengtas kryžiažodžių konkursas ne matematikos mokytojams ,,Ar prisimeni, ko Tave mokė matematikos mokytojas?“.  Šis konkursas dar kartą patvirtino posakį, kad kiekvienas mokslas yra tiek mokslas kiek joje yra matematikos. Visi mokytojai, panorę dalyvauti šiame konkurse, kryžiažodį išsprendė.
Loginį mąstymą mokiniai demonstravo ir šaškių varžybose.
Paskutinę savaitės dieną padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti aktyviausi, geriausiai atlikę užduotis mokiniai. Geriausi galvosūkio kalendoriaus užduotis sprendė 1a klasės mokiniai Linas Danielius, Laurynas Uščinas ir 1c klasės mokinė Karolina Žilinskaitė, absoliučiu sudoku konkurso nugalėtoju tapo 1c klasės mokinys Herkus Jakimavičius. Po įtemtos kovos geriausiais šaškių varžytuvėse tapo 1a klasė. Apibendrinant savaitės veiklas už parodytas geriausias matematines žinias apdovanoti ir mokyklinės matematikos olimpiados prizininkai: 1a klasės mokinys Laurynas Uščinas, 1c klasės mokinės Gabija Celikovaitė, Karolina Žilinskaitė ir Vakarė Vėžauskaitė. Savaitė baigėsi, bet šie mokiniai kantriai ruošis rajoninei matematikos olimpiadai.

Sigita Vainauskienė