2024 Balandžio 19 08:25:08

image Saugok Lietuvos gamtą image
Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumos tampa vienodos visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Nuo 1992 m. Lietuva kasmet mini pasaulinę Žemės dieną. Minėti kovo 20-ąją esame įsipareigoję sau ir kitoms tautoms, o palaikyti balandžio 22-ąją reiškia prisijungti prie milijonų žmonių, neabejingų mūsų Žemės likimui.
Lietuvos gamtos ateitis priklauso nuo visų mūsų pastangų. Kiekvienas iš mūsų turi puoselėti ją ir branginti. Minint Žemės dieną ir artiejantį Lietuvos valstybės atkurimo  100-metį Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje vyko mokinių konferencija tema ,, Saugok Lietuvos gamtą“.
Konferencijos metu 1-2 klasių mokiniai pristatė projektus apie Lietuvos gamtą ir žmogaus veiklos jai sukeltą poveikį. Projektų dalyviai pabrėžė, kad žmogaus veikla darosi vis įvairesnė, ji aktyviai veikia gyvenamąją aplinką: kinta mikroklimatas, natūralios augalijos ir gyvūnijos bendrijos, vandens ir drėgmės režimas. Nuolat iškyla klausimas: ką daryti, kad nebūtų pažeistas gamtos sudedamųjų dalių tarpusavio ryšys, būtų išsaugota natūrali gamta, retieji augalai ir gyvūnai? Išeitis rasta: dalį teritorijų būtina saugoti nuo žmonių ūkinės veiklos, jose palikti natūralią augaliją, gyvūnija, dirvožemius, drėgmės režimą ir kt. Tačiau gyvenant XXI mokslo ir technikos amžiuje, žmonės vis sparčiau juda į priekį, pamiršdami, kad automobiliai ir kita technika niekada nepakeis gamtos grožio, švaraus oro, stiprios sveikatos. Žmonijos ateitis jos pačios rankose ir norisi tikėti, kad žmogus tai supras.

Svetlana Makarčiuk