2024 Balandžio 18 22:50:59

image Sveikiname ir didžiuojamės ! image
Šių metų balandžio 12-14 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje vyko ES Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. 3b klasės mokinys Linas Šepkauskas sėkmingai pristatė tiriamąjį darbą "Nuotekų dumblo ir bioskaidžių atliekų komposto kokybė" ir buvo apdovanotas ŠMM pagyrimo raštu bei asmenine dovana. Mokinį konsultavo chemijos mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė.

Tomis pačiomis dienomis Palangoje vyko 49-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras drauge su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Valstybine lietuvių kalbos komisija. Šiais metais konkursą parėmė Palangos miesto savivaldybė, o dalyvius maloniai priėmė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla. Finalistai varžėsi tradicinėse kalbos, prozos kūrėjų, poezijos, publicistikos ir eseistikos, kritikos, tautosakos bei meninio vertimo sekcijose. Į konkurso finalinį etapą buvo pakviestos ir Ramučių gimnazijos moksleivės: IV A klasės gimnazistė Viktorija Pociūtė ir  Silvija Žakytė iš III A klasės. Abi merginos dalyvavo meninio vertimo iš anglų kalbos sekcijos darbe. Jų atlikti vertimai sausio mėnesį buvo pripažinti geriausiais rajone ir išsiųsti į Vilnių, kur juos vertino profesionalūs vertėjai. Baigiamajame etape dalyvavo 11 jaunųjų vertėjų iš anglų kalbos.
Viktorija išvertė XIX a. pabaigos amerikiečių rašytojo Ambrozo Bierso apsakymą ,,Užkaltas langas“, o Silvija – ištrauką iš XX-o XXI-o a. anglų rašytojos Margaret Drebl romano ,,Auksinis narvelis“. Merginos aktyviai dalyvavo darbų analizavime – aptarime, mat su kiekvienu jaunuoju vertėju kalbasi profesionali darbų vertintoja, diskutuoja, aiškinasi sudėtingesnes vietas, lygina su originalo tekstu. Tokia kūrybinė diskusija trunka ilgiau nei valandą.  Mūsų merginos buvo pagirtos už gerą tekstų vertimui pasirinkimą – tekstai buvo sudėtingi, niekada anksčiau neversti į lietuvių kalbą; taip pat už vertimo sklandumą.
Džiaugiamės, jog abiejų merginų darbai įvertinti labai gerai  – Viktorija ir Silvija laimėjo antrąsias vietas šalyje ir buvo apdovanotos Švietimo ir mokslo ministerijos II-ojo laipsnio diplomais bei medaliais.
Merginas konsultavo ir joms padėjo pasirengti konkursui Ramučių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Vaičiulienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Judita Bernotaitė.

Naujosios Akmenės
Ramučių gimnazijos bendruomenė